27/4/08

FESTA DELS 10 ANYS DE L'AJAE

Aquest dissabte hem celebrat la Festa dels 10 anys de la fundació de l'Associació de Judo de l'Alt Empordà . La matinal de Judo que hem realitzat en el Polisportiu Municipal de Figueres ha sigut un gran èxit (properament penjarem fotos) , amb una participació d'uns 200 judoques i amb una bona presencia de públic . Els actes han començat amb el Campionat Memorial Manel Albalate , i els millors classificats de cada categoria han sigut :

Categoria Open masculí -70 Kg :

1º Tornike Kirvalitze (Pare Manyanet) , 2º Gela Kirvalitze (Pare Manyanet) , 3º David Brugués (Alt Empordà) , 3º Jacob Baró (GEiEG)

Categoria Open masculí +70 Kg :

1ºMarc Dailos (Nova Unió -Lloret) , 2º Rafael Murillo (Ripoll) , 3º Hugo Rodríguez (Alt Empordà) , 3º Tsvetomir Yordanov (Nova Unió -Lloret)

Categoria Open femení -57 Kg :

1ª Marina Gonzàlez (Sant Jordi -Girona) , 2ª Yasmin Oulad (Alt Empordà)

Categoria Open femení +57 Kg :

1ªMaribel Jiménez (Sant Jordi -Girona) , 2ªCarla Ferrandez (Alt Empordà) , 3ª Cristina Barragan (Nova Unió -Lloret) , 3ª Camelia Andrei (Alt Empordà)

Categoria Promoció -70 Kg :

1º Adan Rodríguez (Alt Empordà) , 2º Eduard Gómez (Alt Empordà) , 3º Fabian Solá (Alt Empordà) , 3º Ilion Kolev (Nova Unió -Lloret)

Categoria Promoció +70 Kg :

1º Dani Moya (Alt Empordà) , 2º Manuel Moron (Tada Ima -Sabadell) , 3º Jordi Salazar (Alt Empordà) , 3º MarcPineda (Tada Ima -Sabadell)

Categoria Infantil Masculí :

1ºMaties Gardella (Alt Empordà), 2º Ferriol Pey (Alt Empordà) , 3ºSergi Ayats (Alt Empordà) , 3ºGerard Blanc (Alt Empordà)

Categoria Infantil femení -50 Kg :

1ªAriadna Fernández (Alt Empordà) , 2ª Laia Ribera (Alt Empordà) , 3ª Marina Cumbriu (Alt Empordà) , 3ªSaoirse Planella (Alt Empordà)

Categoria Infantil femení +50 Kg :

1ª Irune Ariño (Alt Empordà) , 2ª Cristina (Alt Empordà) , Lidya Pereira (Alt Empordà).

En acabar el campionat hem realitzat una sessió d'entrenament oberta a totes les edats en la que els professors Manel Català i Lluís Gratacós han dirigit els judoques pre-benjamins i benjamins , en Miquel Riera ha dirigit els alevins i infantils , i en Marc Dailos els adults. Seguidament hem fet l'entrega de premis , i regals per tots els participants.
Publica un comentari a l'entrada